browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Vyjádření k výsledkům voleb

Posted by on 3.2.2013

Z důvodů toho, že neustále jsem atakován a byl k výsledkům voleb, proto bych rád vydal toto prohlášení. 

 

Při vstupu do krajských voleb jsem věděl, že nebude lehké uspět. Věděl jsem, že jako TOP 09 pro Moravskoslezský kraj nebude snadná práce. Taky debaty, které jsem vedl s potencionálními voliči tomu odpovídají. Práce jako taková mě bavila. Ve volebním štábu jsme měli pohodu a zábavu. Výsledky voleb byly podle očekávání. Ve všech okresech jsme se pohybovali 5-10%. Až na Ostravu a ta jak bylo vidět díky počtu obyvatel zapříčinila výsledek, který celkově byl. Jeden z faktorů byla také volební účast. Nízká volební účast vždy nasvědčuje více levicovějšímu politickému spektru, jelikož voliči KSČM jsou disciplinovaní a považuji jít volit jako povinnost. V senátním volebním okrsku č. 74 – Opava to nebylo o nic lepší.

Mrzí mě, že lidé nerozpoznají volby, kde volí. Že lidé neslyšeli hlasy TOP 09 a ODS, které jasně ukazovali cestu našeho kraje. Jelikož jsem se krom všeho možného zabýval také OPRTUNITY RESEARCH, tak jsem věděl, jak jsou na tom programově všechny strany a jak vedou kampaň. Proč říkám, že mě mrzí, že lidé neví, kde volí. Protože volby vyhrály strany, které neměli žádný krajský program, které se zabývaly celostátní politikou. Pokud však má být kraj samosprávný vyšším územním celkem, tak přece státní politika do ní nemá tolik zasahovat. Dokladá toto tvrzení kampaň KSČM – pivní podtácek s logem STOP VLÁDĚ. Její propojení s tehdejší KSČ zde nebudu zmiňovat, ale jeden bod by se našel, který je proti jejímu tvrzení o odvrácení.

Nyní bych se rád krátce vrátil k prezidentským volbám. Zde také platí, že lidí než na osobnost se dívali na globálně na českou politiku. Lidé nyní jsou možná spokojeni, ale po 8. březnu zjistí, že nelze splnit celý program. Nejsem poloprezidentský systém jako ve Francii, ani nechci, abychom byly. Máme jinačí historické vazby a jinačí styl politiky v historii. Zde také platí, že vyhrálo heslo, které jsem výše zmiňoval u KSČM. K různým lživým argumentům a narážkám na pana Karla Schwarzenberga jsem se již vyjádřil až dost. Zde se také vyplnila má předtucha, že doma není nikdo prorokem. Dle výsledků z ciziny jednoznačně vyhrál Karel Schwarzenberg.  Nechci se zde nijak zaplést do spleti té kampaně, jak byla vedena z obou stran. Jen zde bylo vidět, že Miloš Zeman hrál na notu, co chtějí lidé slyšet než na to, co opravdu umí splnit svými pravomocemi. A to, že lidé budou mít jako první dámu 19letou holku, která nemá dostudovanou, ani gymnázium je jiná věc. Nikdo mě nepřesvědčí v tom, že Ivana Zemanová svou úlohu nebude, až tak moc plnit a nevím, jak to vysvětlí zahraničním delegacím.

Nechci se zde pouštět do žádných hádek ani roztržek, jen prosím téma voleb je za námi a již se k němu nebudeme vracet až do jara 2014, kdy nás čekají parlamentní volby. Na podzim následní volby do samoprávných orgánů měst a obcí a do 1/3 Senátu.

Komentáře:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *